Kolejna cenzura na Facebooku! Portal skasował stronę “Stop islamowi”!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook_manipuluje_inforpiguła

/ fot. Esther Vargas via Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Kolejna skandaliczna cenzura na Facebooku. Portal nie reaguje na zdjęcia wstawiane, które atakują katolicyzm, natomiast kasuje portal “Stop islamowi”. Do zgłoszenia strony przyznał się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Dyrektor Ośrodka Rafał Gaweł usłyszał w sądzie I instancji wyrok 4 lat pozbawienia wolności i zakaz obejmowania stanowisk w organizacjach czerpiących dotacje ze środków publicznych. Gaweł Próbował usilnie próbuje uniknąć więzienia. Posunął się nawet – jak wskazują okoliczności – prawdopodobnie do symulacji choroby psychicznej forsując tezę o swojej chorobie psychicznej.

https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/photos/a.137368036438338.1073741828.137358556439286/641638099344660/?type=3&theater

W czerwcu tego roku Facebook zablokował wtedy 300 stron na swoim portalu. Nie wszystkie usunięte strony zajmowały się polityką, czy stawały po prawicowej stronie sceny politycznej. Usunięte został również profile kibicowskie, patriotyczne (Polski Patriota), przedstawiające wydarzenia historyczne oraz strony sklepów z odzieżą lub biżuterią.

Ostatnio minister cyfryzacji Anna Streżyńska zapowiedziała, że chce, by po nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną portal społecznościowy Facebook podlegał polskiemu prawu.

Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań – to zgodne i z prawem polskim i międzynarodowym – powiedziała minister.

Minister przyznaje ponadto, że po ewentualnych zmianach w prawie, Facebook nie mógłby, tak jak to ma miejsce obecnie, sam blokować pewnych kont i treści, które zamieszczają ich właściciele.

Narodowcy od dawna przeciwstawiają się cenzurze na Facebooku. Niestety, protesty nie przyniosły oczekiwanego skutku. Warto również wspomnieć, że nie tylko profile, ale również konta zwykłych użytkowników Facebooka stały się obiektem do wykluczenia społecznego. Dlatego Media Narodowe rozpoczynają akcję, która ma pomóc w nagłaśnianiu takich sytuacji. Jeśli Twoje konto lub strona zostały zablokowane bądź usunięte napisz na adres mailowy: [email protected]. Dołącz do akcji, nie bądź obojętny na zamykanie ust społeczności, która walczy o prawdę!

dzienniknarodowy.pl/medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY