Kolejny poseł odchodzi z Kukiz’15: “Powiedziałem mu to w cztery oczy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Adam Andruszkiewicz, fot. Marek Gerasimiuk

Poseł Adam Andruszkiewicz podjął zaskakującą decyzję o opuszczeniu klubu parlamentarnego Kukiz’15. Nieoficjalnie wiadomo, iż dołączy do koła parlamentarnego Wolni i Solidarni.

Odejście Andruszkiewicza jest reakcją na ostry wpis Pawła Kukiza na portalu społecznościowym Facebook:

– (…) poseł Andruszkiewicz i poseł Jakubiak. “Frakcja” … OK, załóżmy, że Fakt spekuluje w dobrą stronę, “frakcja” obraża się i wychodzi z Klubu. No i co takiego by się stało? Przecież i tak PiS ma dziś wystarczającą liczbę posłów, by samodzielnie sprawować władzę nie licząc się z nikim. Jakie znaczenie ma czy Kukiz’15 liczyć będzie 32, 40 czy 20 członków skoro i tak w Sejmie głos ma tylko PiS?

Nie mogło obyć się bez riposty posła Andruszkiewicza:

https://www.facebook.com/andruszkiewicz.blog/photos/a.659591377421524.1073741828.658695000844495/1580836448630341/?type=3&theater

– Do dziś sądziłem, że moja służba dla Polski i dla Was, jest również dużym wsparciem dla projektu Kukiz’15. Wielu posłów woli siedzieć cicho w domu i się bawić, ja natomiast poszedłem na pierwszy front walki. O rozliczenia, o młode pokolenie, o reformy. Przeciw kastom, islamskim imigrantom, układowi PO/Nowoczesnej. Mogłem sobie spokojnie siedzieć i się patrzeć, ale wybrałem publiczną walkę i naraziłem się bardzo wielu niebezpiecznym ludziom. Bo uznałem, że tak po prostu trzeba. Zresztą, nim zostałem posłem, to przez wiele lat, także na ulicach, walczyłem przeciw partyjnym układom, za co nasyłano na mnie policję i stawiano przed sądem. I dziś się dowiaduję z Facebooka, że “nawet jeśli bym sobie poszedł z Klubu Kukiz’15, to…przecież nic by się strasznego nie stało :)” Przykre. Tylko tyle i aż tyle.

Dzienniknarodowy.pl

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY