Donald Trump ogłasza Narodowy Miesiąc Adopcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump.

/ fot. Wikimedia Commons

Prezydent USA Donald Trump, oficjalnie ogłosił listopad Narodowym Miesiącem Adopcji. Pierwsza “edycja” tego wydarzenia sięga 1984 r. kiedy to prezydent Ronald Reagan ogłosił pierwszy w historii Narodowy Tydzień Adopcji.  W 1995 r. prezydent Bill Clinton przedłużył ten okres do miesiąca.

Miesiąc dedykowany adopcji, ma na celu zwrócenie uwagi na problem dzieci niechcianych, które niejednokrotnie czekają na adopcję przez całe dzieciństwo. Wzrost świadomości przyczynia się do podejmowania decyzji o adopcji przez amerykańskie małżeństwa. Prezydent Trump otwierając kolejny Narodowy Miesiąc Adopcji, zwrócił uwagę jak ważne jest, aby każde dziecko zaznało w swoim życiu prawdziwej miłości, bezpieczeństwa i poczucia przynależności.

Każdego roku cudowne i kochające rodziny adoptują tysiące dzieci, zapewniając im przywiązanie, uwagę i możliwości, na jakie zasługują. Adopcja jest prawdziwym błogosławieństwem, które wzbogaca zarówno życie rodziców, jak i dzieci. Podczas Narodowego Miesiąca Adopcji chcemy świętować decyzję tysięcy rodzin, które rozwinęły się poprzez adopcję, chcemy docenić ich siłę i odporność dzieci, które wciąż czekają na znalezienie prawdziwego domu.

Tegoroczny Narodowy Miesiąc Adopcji, szczególnie ukierunkowana jest na pomoc starszej młodzieży, znajdującej się w domach dziecka. Starsze dzieci dużo rzadziej doczekują adopcji, w porównaniu z dziećmi kilkuletnimi. Trump mocno podkreślił, że dziecko nigdy nie jest za duże na adopcję. Przed rodziną, która zdecyduje się adoptować starsze dziecko stoi bardzo ważne zadanie. Nowe rodziny przyczyniają się do sukcesu dzieci pomagając im w osiągnięciu celów edukacyjnych oraz tych związanych z zatrudnieniem, a w niektórych przypadkach  unikają bezdomności lub więzienia. Starsza młodzież, która jest adoptowana, częściej kończy szkołę średnią i czuje się emocjonalnie bezpieczniejsza niż ci, którzy dorastają w rodzinach zastępczych bez stałej rodziny. Poczucie przynależności i wsparcie w okresie dojrzewania i czasu kreowania swojej drogi życiowej jest to niezwykle ważne dla wkraczającej w dorosłość młodzieży.

źródło: swiato-podglad.pl

________________
Oglądaj naszą telewizję internetową

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY