Sposób Kanady na starzejące się społeczeństwo? Przyjęcie miliona imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kanadyjski sposób na starzejące się społeczeństwo? Przyjęcie prawie miliona imigrantów. Kraj ma przyjąć prawie milion imigrantów w ciągu najbliższych trzech lat – takie prognozy wynikają z rządowych planów.

Co ciekawe, przedstawiony przez rząd nowy rekordowy plan zakłada, że imigranci mają być receptą na starzejące się społeczeństwo. Zaczęły powstawać firmy, które ułatwiają przybycie do Kanady. Na stronie internetowej jednej z nich można przeczytać: Już dzisiaj rozpocznij proces imigracji! Czas zacząć myśleć o lepszej przyszłości dla Ciebie i Twojej rodziny.

Kanadyjski rząd twierdzi również, że imigranci przyczynią się również do rozwoju gospodarczego kraju. Ostatnio zanotowano rekordowy odsetek imigrantów w Kanadzie. Prawie 22 procent mieszkańców Kanady to imigranci. To najwyższy odsetek imigrantów od 1921 roku.

Dane przedstawiła StatsCan. Przedstawiają one, że w dalszym ciągu najwięcej nowo przybyłych pochodzi z krajów azjatyckich. Po raz pierwszy jednak imigracja z Afryki wyprzedziła imigrację z Europy.

W 2018 r. Kanada zamierza wydać wizy pobytowe 310 tys. nowych rezydentów, w 2019 r. limit będzie zwiększony do 330 tys., a następnie w 2020 r. do 340 tys. Jak to określił rząd: szanse ma każdy, kto może coś zaoferować “nowej ojczyźnie”.

bankier.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY