Rektor The Sage Colleges przeprasza Polskę za określenie “polskie obozy zagłady”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia common

Dr Christopher Ames, Rektor The Sage Colleges przeprasza Polskę za określenie “polskie obozy zagłady”.

Dr Ames użył sformułowania podczas inauguracji roku akademickiego, w trakcie trwania oficjalnej uroczystości obejmowania urzędu. Po skandalicznej wypowiedzi zorganizowano akcję wysyłania e-maili do rektora. Akcja zakończyła się sukcesem – rektor opublikował  sprostowanie i przeprosiny, które umieszczamy poniżej.

Przepraszam, że wspomniałem o śmierci mojej wspaniałej ciotki w niemieckim obozie w okupowanej przez nazistów Polsce, w sposób, który mógłby zostać źle zrozumiany jako przypisanie odpowiedzialności Polakom, którzy byli oczywiście ofiarami nazistowskiej okupacji niemieckiej. Nie zdawałem sobie sprawy z historycznej troski, że nie używamy terminu “polski” w odniesieniu do ich lokalizacji w okupowanej Polsce.

Dr Ames napisał również, że dziękuję tym, którzy zorganizowali akcję. Dziękuję tym, którzy zwrócili mi tę uwagę, i przepraszam za brak wrażliwości i moją nieznajomość kwestii związanej z właściwym sposobem identyfikacji obozów utworzonych przez nazistowskie Niemcy. Mam ogromny szacunek dla narodu polskiego i tego, co znosili pod okupacją hitlerowskich Niemiec.

Akcję przygotowała Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom. Została powołana dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych.

Z naszej strony przypominamy o tym, że trwa zbiórka funduszy na film dokumentalny German Death Camps w języku angielskim, który ma odkłamywać fałszywą narrację o „polskich obozach koncentracyjnych”. Wsparcia można udzielić w serwisie zrzutka.pl lub za pośrednictwem PayPala.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps
Strona internetowa filmu: http://germandeathcamps.film
Facebookhttps://facebook.com/film.german.death.camps
Twitterhttps://twitter.com/GDC_Film
Wsparcie przez PayPal: można udzielić pod tym linkiem

niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY