Wyrok sądu nie pozostawia wątpliwości – niemiecka stacja musi przeprosić za określenie „polskie obozy zagłady”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wyrok sądu nie pozostawia wątpliwości – niemiecka stacja musi przeprosić za określenie „polskie obozy zagłady”. Walka z ZDF trwała kilka miesięcy.

Na stronie głównej portalu ZDF napisano: Prawomocnym wyrokiem z dnia 22 grudnia 2016 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał niemieckich stacji telewizyjnej ZDF przeproszenie byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”.

Wcześniej przeprosiny ukazały się w mało widocznym miejscu, na podstronie serwisu ZDF. Zweites Deutsches Fernsehen to drugi program niemieckiej telewizji publicznej. Stacja odmawiała wyjaśnień i umieszczenia przeprosin na głównej stronie portalu.

Żenujące zachowanie stacji opisuje Stowarzyszenie Patria Nostra: Stacja telewizyjna ZDF posunęła się nawet do tak wątpliwych moralnie działań, jak próby podważenia niezawisłości polskich sądów przy orzekaniu w tej sprawie w 2016 r. Zaprzeczył temu Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar w swoim wystąpieniu skierowanym do niemieckiego sądu w toku tego postępowania.

Z naszej strony przypominamy o tym, że trwa zbiórka funduszy na film dokumentalny German Death Camps w języku angielskim, który ma odkłamywać fałszywą narrację o „polskich obozach koncentracyjnych”. Wsparcia można udzielić w serwisie zrzutka.pl lub za pośrednictwem PayPala.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps
Strona internetowa filmu: http://germandeathcamps.film
Facebookhttps://facebook.com/film.german.death.camps
Twitterhttps://twitter.com/GDC_Film
Wsparcie przez PayPal: można udzielić pod tym linkiem

wpolityce.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY