REKLAMA

YouTube zablokował konto reżysera za… film o Lutrze?

Znany reżyser Grzegorz Braun poinformował, że jego konto w serwisie YouTube zostało zablokowane. Jak sam przekonuje, powodem represji ma być jego nowy film poświęcony reformacji protestanckiej i jej twórcy Marcinowi Lutrowi.

Grzegorz Braun w swoich filmach niejednokrotnie poruszał tematy trudne i mało znane. Przekaz w jego produkcjach z reguły uderza wprost w obowiązującą poprawność polityczną z czym nierzadko wiążą się pewne kontrowersje. Tego samego można spodziewać się po najnowszej produkcji słynącego z tradycjonalistycznie katolickich poglądów.

Jego najnowsze dzieło pt. „Luter i rewolucja protestancka” co prawda nie zostało jeszcze ukończone, ale w sieci już można zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun. Sam Braun jest przekonany, że to właśnie on jest powodem blokady jego kanału w serwisie You Tube. Zapowiedź można wciąż obejrzeć na portalu vimeo:

Luter i rewolucja protestancka – zwiastun nowego filmu dokumentalnego Grzegorza Brauna from BraunMovies on Vimeo.

Administracja serwisu YouTube poinformowała Brauna, że jego konto „zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń warunków korzystania z usługi”.

Reżyser stwierdził, że takie zainteresowanie jego dziełem jest dla niego „swoistym komplementem”. – Najwyraźniej w prześwicie kosiarki poprawności politycznej nie mieści się nawet proste przypominanie faktów związanych z wystąpieniem Marcina Lutra sprzed 500 laty – powiedział Braun.

dorzeczy.pl 

REKLAMA

Komentarze