Członkowie islamskich gangów są przyjmowani do policji? Byli karani i mają problemy z językiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecka policja.

/ fot. flickr.com

W piątkowym wydaniu gazety „Tagesspiegel” pojawił się alarmujący artykuł. Dziennikarze dotarli do listu jaki otrzymał komendant berlińskiej policji Klaus Kandt. Autor przekonuje, że funkcjonariusze rekrutują do służby członków islamskich gangów. 

Do berlińskiej policji przyjmowani są, pomimo wcześniejszych kolizji z prawem, członkowie arabskich klanów przestępczych – twierdzi anonimowy autor, przedstawiający się jako długoletni pracownik Urzędu Kryminalnego w Berlinie.

Autor dodaje, że wśród nowych rekrutów są imigranci, którzy wcześniej mieli konflikty z prawem i są powiązani ze światem zorganizowanej przestępczości. Część z nich miała nawet należeć do arabskich klanów przestępczych. Co więcej, niektórzy z nich mają problemy z językiem niemieckim.

Choć komendant Klau Kandt odpiera zarzuty i twierdzi, że list jest nieprawdziwy i oczerniający policję, to jednak nie jest to pierwszy tego rodzaju sygnał. Media informowały wcześniej o incydentach w Akademii Policyjnej w Berlinie. Kandydaci z rodzin migranckich traktują z wyższością kobiety, a ich etos zawodowy pozostawia wiele do życzenia – pisał w czwartek „Die Welt”.

Również skala tego procederu może wstrząsać. Obecnie w Akademii Policyjnej przebywa 1200 przyszłych funkcjonariuszy. Aż jedna trzecia z nich pochodzi z rodzi imigranckich.

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY