Abp Józef Michalik: Sprawy państwa są ważne i nie można obok nich przechodzić obojętnie [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

/ fot. niedziela.pl

Prezentujemy kazanie JE ks. abp Seniora Archidiecezji Przemyskiej Józefa Michalika wygłoszone w dniu 29 października 2017 r. w czasie Mszy Świętej w klasztorze oo. Bernardynów w Leżajsku z okazji 75-lecia Narodowych Sił Zbrojnych.

ZŻ NSZ w Rzeszowie zorganizował z okazji 75. lecia uroczystość na Podkarpaciu, by także tu oddać należną cześć żołnierzom podziemia niepodległościowego. Klasztor oo. Bernardynów w Leżajsku nie jest przypadkowy – to tu w czasie wojny mieścił się tam punkt kontaktowy Narodowej Organizacji Wojskowej.

Na Podkarpaciu wciąż żyją weterani walczący i w oddziałach NSZ, i NOW. 29 października wspólnie spotkali się, by oddać cześć żołnierzom walczącym w narodowej konspiracji. Mszy św. sprawowanej w intencji Podziemia Narodowego walczącego na Rzeszowszczyźnie przewodniczył abp Józef Michalik.

W słowach homilii Arcybiskup wskazał, że sprawy państwa są ważne i nie można obok nich obojętnie przechodzić, a w tym wszystkim “nie można miłości Boga odłączyć od miłości bliźniego”. Kontynuując zaznaczył, że “trzeba zdobywać się na miłość, która winna być czynna, wierna, ofiarna, bezinteresowna, bo to najlepsza recepta na trudności. Polska potrzebuje ludzi ofiarnych, potrzebuje świadomości historycznej!” – mówił Arcybiskup Józef Michalik.

Poniżej materiał wideo z całą homilią Arcybiskupa Józefa Michalika. Zachęcamy do zapoznania się. Aby być na bieżąco z produkcjami Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!


_____________________

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY