W opozycji awantura o kandydata na prezydenta Warszawy. Zarzuty Nowoczesnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna / Fot. Wikimedia Commons

Dzisiaj Grzegorz Schetyna ogłosił, że kandydatem Platformy Obywatelskiej na fotel prezydenta Warszawy będzie Rafał Trzaskowski. Lider PO wyraził nadzieję, że kandydatura zostanie poparta przez inne ugrupowania opozycyjne. Tymczasem już pojawił się pierwszy zgrzyt. Pojawiły się zarzuty ze strony Nowoczesnej.

“Chciałbym, żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem Platformy i całej zjednoczonej opozycji na prezydenta Warszawy” – ogłosił dziś Grzegorz Schetyna. – Warszawa potrzebuje zmian – powiedział Trzaskowski na temat swojej kandydatury. “Zrobię wszystko, żeby kandydatem na prezydenta Warszawy wszystkich partii opozycyjnych został Rafał Trzaskowski” – dodał Schetyna.

Jednak z poparciem pozostałych ugrupowań opozycyjny może nie być tak łatwo. Od razu pojawiły się zarzuty ze strony Nowoczesnej, że kandydatura Trzaskowskiego w ogóle nie była z nimi konsultowana. – Kandydatura Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy nie jest ustalona z nikim ze zjednoczonej opozycji – powiedziała szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Jest kwestią dojrzałości i doświadczenia, żeby takimi deklaracjami nie psuć rozmów i negocjacji koalicyjnych. – dodała Lubnauer. Stwierdziła, że „w obecnej sytuacji należy się kierować się racją stanu, a nie własnym partykularnym interesem”.

medianarodowe.com/tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY