Wielka Brytania: minister obrony podał się do dymisji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. stv.tv

Brytyjski minister obrony Michael Fallon podał się do dymisji – informuje “The Independent”. Wczoraj Fallon przyznał się do niewłaściwego zachowania wobec dziennikarki Julii Hartley-Brewer. To kolejna odsłona skandalu związanego z ujawnianiem przypadków molestowania seksualnego w brytyjskim parlamencie.

“W ostatnich dniach pojawiły się zarzuty dotyczące posłów, w tym niektóre dotyczące moich zachowań z przeszłości”- napisał Fallon. “Wiele z nich było fałszywych, ale zgadzam się, że w przeszłości spadłem poniżej wysokich standardów wymaganych w siłach zbrojnych, które mam zaszczyt reprezentować. Dlatego rezygnuję z pozycji ministra obrony” – dodał.

Brytyjskie media podały dziś nowe informacje w sprawie molestowania seksualnego przez Posłów Izby Gmin oraz przedstawicieli największych partii politycznych. To ciąg dalszy trwającego od zeszłego tygodnia skandalu dotyczącego napastowania seksualnego i niewłaściwego zachowania posłów wobec osób pracujących w parlamencie, w tym asystentek i dziennikarzy.

W niedzielę wieczorem polityczny portal plotkarski Guido Fawkes opublikował zanonimizowaną listę 36 posłów i posłanek Partii Konserwatywnej – 11 proc. całego klubu parlamentarnego – na której znajdują się zamazane nazwiska i niezweryfikowane informacje na temat niewłaściwych zachowań seksualnych wobec współpracowników. Wczoraj brytyjskie media, m.in. “The Times” i “The Telegraph”, informowały, że lista wydłużyła się do ponad 40 nazwisk.

źródło: onet.pl 

_____________
Oglądaj naszą telewizję internetową

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY