Kolejna akcja poparcia pomnika świętego Jana Pawła II

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. leparisien.fr/printscreen

Internautów z Polski i Francji połączyła akcja “pokaż swój krzyż” (fr. #MontreTaCroix). W mediach społecznościowych pojawiają się setki zdjęć krzyży. Wszystko z powodu próby usunięcia znaku z pomnika św. Jana Pawła II w bretońskim miasteczku Ploërmel.

#MójKrzyż – pod tym hasztagiem Polacy publikują zdjęcia swoich krzyży
Chęć przyjęcia pomnika Jana Pawła II zadeklarowali już nawet Węgrzy.

Sprawa wywołuje we Francji ogromne emocje. Po decyzji Rady Stanu nakazującej usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II ludzie organizują się i protestują przeciwko takiej uchwale. Internauci spontanicznie zorganizowali akcję #MontreTaCroix.

Do akcji dołączyli się także niektórzy ateiści, przywiązani do religijnego dziedzictwa Francji. Jeden z nich, Arthur Pithude napisał: “Nie trzeba być myszą kościelną, żeby uczestniczyć w #MontreTaCroix, wystarczy być intelektualnie uczciwym”. Inicjatywę wsparli też niektórzy francuscy politycy, reprezentujący prawicę i skrajną prawicę: Valérie Boyer i Isabelle Balkany z Republikanów, Jean-Frédéric Poisson i Christine Boutin z Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej oraz Louis Aliot i Gilles Penelle z Frontu Narodowego.

Teraz akcja przeszła także do Polski. Pod hasztagiem #MójKrzyż znaleźć można dziesiątki zdjęć polskich internautów, którzy publikują w mediach społecznościowych fotografie chrześcijańskich symboli.

We Francji trwa też zbieranie podpisów pod petycją ws. pozostawienia pomnika bez zmian. Wczoraj informowano, że zebrano już w tej sprawie ponad 30 tys. podpisów.

Źródło: onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY