Tyszka komentuje odejście posła Chruszcza z Kukiz’15. Padają oskarżenia o korupcję polityczną!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot endecja.pl

Wczoraj klub Kukiz’15 opuścił poseł Sylwester Chruszcz. Polityk dołączył do koła Wolni i Solidarni, współtworzonego przez Kornela Morawieckiego. Na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia sprawę skomentował Stanisław Tyszka z Kukiz’15.

Opuszczając klub Kukiz’15 Chruszcz ostro skrytykował wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszkę. Stwierdził, że jednen z głównych doradców Kukiza doprowadza do sytuacji, w której formacja staje się coraz mniej merytoryczna i zbliża się przekazem do opozycji totalnej, co nie wróży niczego dobrego. – Przypomina mi się sytuacja z czasów LPR. Tak wtedy, jak i teraz, straciliśmy swoje postulaty na rzecz PiS. Choćby ten antyimigrancki, czy ostatnio w sprawie reformy sądownictwa – mówił Chruszcz w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

Dzisiaj do sprawy odniósł się sam Tyszka. W rozmowie z Piotrem Goćkiem w „Sygnałach Dnia” w radiowej Jedynce stwierdził, że takie odejścia są spowodowane działaniami PiS-u. Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo niewielką większość w sejmie. Ma 30 posłów, którzy są jednocześnie ministrami i jako wicemarszałek obserwuje to przy każdym posiedzeniu jak mają problem ze ściągnięciem tych posłów. Dlatego też starają się kupić posłów, żeby mieć tą większość – mówił Tyszka.

Albo proponują miejsce na listach, miejsca do europarlamentu albo obiecują, że zatrudnią rodzinę w spółkach skarbu państwa. To jest typowa praktyka, Platforma Obywatelska robiła to samo. To jest obrzydliwe ale taki mamy system. Czasem też się zastrasza ludzi. – dodał.

medianarodowe.com/dorzeczy.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY