Znany zakonnik popiera… samobójstwo? Burza w sieci. “Ten człowiek jest duchownym?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

yt.com/portaleDeonpl

Mężczyzna, który 19 października oblał się łatwopalną substancją, a następnie podpalił ostatecznie zmarł w niedzielę w szpitalu. Wśród wielu komentarzy szczególną uwagę i oburzenie wzbudził wpis na Twitterze autorstwa znanego jezuity znanego z krytyki postaw patriotycznych, Grzegorza Kramera. 

Okazuje się, że niechęć Kramera do środowisk narodowych (niejednokrotnie krytykował ONR za… odwołania do katolicyzmu) odnosi się również do obozu rządzącego. Duchowny nie zawahał się nawet przed szokującym komentarzem dotyczącym samobójczej śmierci mężczyzny, który podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Panie Piotrze S. mam nadzieję, że w Nim znalazłeś to, o co tak walczyłeś. Dziękuję za odwagę. R. i. P. – napisał Kramer. Wpis wywołał falę oburzenia. Internauci nie mogli pojąć jak osoba duchowna może popierać akt samobójstwa, który przez Kościół jest jednoznacznie uznawany za grzech śmiertelny.

Kramer chyba szybko zorientował się, że tym razem przesadził i wpis po prostu usunął. Jednak po raz kolejny sprawdziła się reguła mówiąca o tym, że “w sieci nic nie ginie”. Screeny ukazujące wpis duchownego obiegły serwisy społecznościowe i wywołały lawinę oburzenia.

medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY