Masowa ewakuacja w Korei Północnej! Ćwiczenia przed atakiem jądrowym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sytuacja wokół Korei Północnej od wielu tygodni jest bardzo gorąca. Kolejne testy rakietowe przeprowadzane przez reżim Kim Dzong Una oraz ostre wypowiedzi prezydenta Donalda Trumpa nie sprzyjają załagodzeniu konfliktu. Teraz Koreańczycy z Północy przeprowadzili olbrzymie ewakuacje i ćwiczenia na wypadek ataku nuklearnego.

W niektórych miastach przeprowadzono ćwiczenia na wypadek nagłego zagrożenia nuklearnego. – donosi północnokoreańska telewizja. Reżimowe media informują jednocześnie, że nie przeprowadzano żadnych działań w stolicy kraju, Pjongjangu. Koreańskie media podkreślają, że tego rodzaju ćwiczenia i na tak wielką skalę są przeprowadzane niezwykle rzadko.

Komentatorzy zauważają, że doniesienia o działaniach podejmowanych przez północnokoreański reżim pojawiły się po ostatniej ostrej wypowiedzi Jamesa Mattisa, sekretarza obrony USA. Korea Północna będzie narażona na zmasowaną reakcję militarną, jeśli użyje broni jądrowej przeciwko USA lub ich sojusznikom. – zapowiedział Mattis. Każde użycie przez Koreę Północną broni jądrowej spotka się ze zmasowaną odpowiedzią wojskową – skuteczną i przytłaczającą.

wmeritum.pl/o2.pl/wp.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY