Sellin: usuwanie krzyży – świadectwem choroby części cywilizacji europejskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. leparisien.fr/printscreen

Usuwanie z przestrzeni publicznej krzyży jest świadectwem choroby części cywilizacji europejskiej, która jest zbudowana na chrześcijaństwie – powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. W jego ocenie, we Francji nie ma aż takiej presji ideologicznej w przypadku islamu.

Sellin skomentował  propozycję szefowej rządu Beaty Szydło, by przenieść pomnik Jana Pawła II z Francji do Polski.

Premier zapowiedziała, że rząd podejmie starania, by “ocalić od ocenzurowania” pomnik papieża Jana Pawła II we Francji.

To jest na razie taka deklaracja, że chcemy to zrobić, ponieważ widzimy pogłębiającą się chorobę dużej części zachodniej Europy. W tym przypadku Francji, polegającą na pogłębiającej się chrystofobii – podkreślił Sellin.

Jego zdaniem, usuwanie z przestrzeni publicznej krzyży jest świadectwem choroby części cywilizacji europejskiej, która jest zbudowana w dużej mierze na religii chrześcijańskiej.

Ta dziwaczna decyzja państwa francuskiego, sądu francuskiego, dotyczy najbardziej znanego w świecie i w naszej historii Polaka – mówił Sellin. Jak podkreślił, jeżeli następstwem tej decyzji ma być “ocenzurowanie ideologiczne“, to jest oferta, by pomnik przenieść do Polski.

Zobaczymy, jak się do tego ustosunkują francuskie władze lokalne” – dodał wiceminister kultury. Wiceminister podkreślił, z tego, co wie, władze lokalne walczą o utrzymanie pomnika w takim kształcie, w jakim on jest.

Co ciekawe, w państwie francuskim aż takiej presji na usuwanie demonstracji, czy symboli innej religii – islamu – nie ma, natomiast chrześcijaństwa, i owszem – podkreślił wiceminister kultury.

pap.pl/medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY