Muzułmanie chcą więcej meczetów we Włoszech!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

postulaty_muzulmanow_medianarodowe.com / fot. pixabay.com

Więcej meczetów i muzułmańskich cmentarzy, uznanie przez państwo mięsa z uboju halal – to postulaty przedstawione władzom Włoch przez wspólnoty wyznawców islamu. Postanowiły one powołać Zgromadzenie Islamskie do prowadzenia rozmów z państwem.

O pomyśle stworzenia Zgromadzenia poinformował dziennik “La Stampa”. Pomysłodawcą tego projektu jest włoski pisarz i działacz stowarzyszeń muzułmańskich Roberto Hamza Piccardo.

“To będzie instytucja, której zadaniem ma być prowadzenie negocjacji z państwem po to, by przyznano muzułmanom te same prawa co Włochom”– wyjaśnił. Jak ogłosił, Zgromadzenie ma formalnie rozpocząć działalność od przyszłego roku.

“Do tej pory państwo zawarło porozumienia ze wszystkimi wspólnotami religijnymi, z wyjątkiem muzułmańskiej” – powiedział Piccardo. Podkreślił, że władze kraju tłumaczyły dotąd to tym, iż wyznawcy islamu nie mają reprezentującej ich wszystkich instytucji.

Piccardo przypomniał, że wspólnota muzułmańska we Włoszech jest coraz większa. Obecnie liczy 2,7 miliona osób, z czego 900 tysięcy to Włosi.

źródło: interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY