Gorlice: IV Nocny Marsz Pamięci jako alternatywa dla Halloween

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Facebook

Organizacja „Narodowe Gorlice” zaprasza na „IV Nocny Marsz Pamięci”, który rozpocznie się w w sobotę 28.X.2016r. o godz. 20 w Smerekowcu.
Jak informują organizatorzy, celem marszu jest oddanie hołd i czci wszystkim żołnierzom poległym podczas walk na Ziemi Gorlickiej – Konfederatom Barskim, żołnierzom z I i II Wojny Światowej, ofiarom reżimu komunistycznego oraz wszystkim pozostałym których zabłąkana kula lub cios bagnetem na zawsze połączyły z pięknym beskidzkim krajobrazem.
Marsz jest również alternatywną propozycją dla pogańskiego święta Halloween

Początek w dniu 28.X.2016r. o godz. 20 na parkingu przy kościele w Smerekowcu. Po krótkiej odprawie uczestnicy wyruszą w trasę przebiegającą szlakami Beskidu Niskiego. Celem marszu będzie pomnik w Krzywej- Banicy upamiętniający zestrzelenie 7 polskich lotników niosących pomoc powstańcom warszawskim. Po dotarciu do celu uczestnicy zapalą znicze i minutą ciszy uczczą pamięć poległych. Na zakończenie marszu zostanie rozpalone ognisko, aby przy kiełbasie i ciepłych napojach rozgrzać się po trudach nocnej wędrówki. Dystans marszu to około 10 km. Trasa na początku prowadzić będzie boczną drogą asfaltową do Zdyni, skąd uczestnicy udadzą się czerwonym szlakiem przez las do Krzywej. 

___________________
Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY