Morawiecki zapowiada wprowadzenie euro w Polsce! “Jeszcze 5-10 lat”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fo.t kierunki.info

Minister Mateusz Morawiecki wziął udział w debacie ze swoimi poprzednikami na sprawowanej funkcji. Spotkanie odbyło się w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i było organizowane przez Grzegorza Kołodkę. Minister finansów nieoczekiwanie ogłosił, że nie jest przeciwnikiem przyjęcia waluty euro przez Polskę. 

W debacie brał udział również Marek Belka i to on wywołał temat wspólnej waluty Unii Europejskiej. Polska powinna niezwłocznie ogłosić zamiar rychłego wstąpienia do strefy euro. – stwierdził Belka. Jego zdaniem brak takiej decyzji będzie oznaczał, że Polska znajdzie się poza jądrem decyzyjnym UE.

Do tematu odniósł się Morawiecki. Choć minister przyznał, że w obecnej sytuacji nie jest to możliwe, to jednak nie wykluczył takiego działania w przyszłości. Nie jestem przeciwnikiem wprowadzenia w Polsce euro, choć jeszcze nie teraz. – stwierdził. Zaczekajmy jeszcze te 5-10 lat. – dodał przyznając, że musimy się do tego lepiej przygotować.

Morawiecki zauważył jednocześnie, że w gruncie rzeczy przed poważniejszymi skutkami ostatnich kryzysów finansowych ratowała nas własna waluta. Mieliśmy dwa razy w ostatnich 10 latach mega recesję. Raz to chyba nawet -5 proc. Gdyby nie gwałtowne osłabienie złotówki. – stwierdził.

rmf24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY