Rozłam w świętokrzyskiej PO. Odchodzą wieloletni działacze. Mają dość

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Dziesięciu członków ze świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej postanowiło o opuszczeniu ugrupowania. Jak tłumaczą, głównym powodem takiej decyzji jest fatalna sytuacja wewnątrz partii. 

Wśród polityków, którzy postanowili opuścić szeregi PO jest dwóch członków zarządu w powiecie kieleckim. Wśród nich jest wieloletni działacz Adam Głogowski. Platforma w powiecie kieleckim to byli do tej pory głównie ci działacze, inni wcześniej “spauzowali”. Byliśmy jednymi z najdłużej działających osób w partii – powiedział Głogowski.

Polityk stwierdził, że konflikt wewnątrz partii trwa od bardzo dawna. Na decyzję o odejściu z PO miało również wpływ zachowanie kierownictwa. Od paru lat widzimy, że jest wewnętrzny konflikt w PO. Brak od pewnego czasu zaangażowania kierownictwa partii i posłów ugrupowania w zwykłe, ludzkie sprawy, dotyczące także dbania o szeregowych członków ugrupowania – powiedział Głogowski.

Głogowski dodał, że jego środowisko dążyło do naprawy sytuacji i zgłaszało wiele sugestii, ale wszystkie spotykały się z brakiem reakcji. Co więcej, polityk zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu z szeregów PO wystąpi kolejna duża grupa działaczy, która nie widzi perspektyw na przyszłość.

W połowie bieżącego miesiąca z partią pożegnał się również Zdzisław Wrzołka, jeden z założycieli PO w regionie. Według komisarza PO w regionie Pawła Zalewskiego, “każdy ma prawo szukać swojego miejsca”. Ocenił, że decyzja działaczy jest mocno związana z niedawnym odejściem Wrzałki. Pan Zdzisław wybrał miejsce w PiS, to jego sprawa – dodał Zalewski.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY