Najkrwawszy zamach w historii kraju. Zginęło 358 osób, ponad 200 rannych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. nytimes.com

Władze Somalii opublikowały w piątek informacje dotyczące bilansu ofiar zamachu bombowego w Mogadiszu, do którego doszło 14 października. Zginęło łącznie 358 osób, rannych jest 228.

Minister bezpieczeństwa wewnętrznego, Mohammed Abukar Islow Duale, potwierdził najnowszy bilans najkrwawszego zamachu terrorystycznego w historii Somalii. 

Odpowiedzialność za podwójny zamach z użyciem samochodów pułapek, w którym życie straciło 358 osób, ponosi ekstremistyczna organizacja islamistyczna Al-Szabab – uważa resort bezpieczeństwa.

Jednocześnie ze stolicy Somalii, Mogadiszu płyną doniesienia o kolejnym zamachu z użyciem samochodu pułapki. Doszło do niego w piątek po południu, w miejscowości oddalonej 20 km na północny zachód od Mogadiszu. O ataku poinformował szef stołecznej policji, Nur Ali.

W eksplozji miał stracić życie kierowca. Naoczni świadkowie powiedzieli agencji Reutera o kilku – co najmniej dwóch – ofiarach zamachu. Do ataku doszło w okolicy zamieszkałej przez integrystów islamskich – zaznaczył w swej wypowiedzi dla prasy szef policji.

Al-Szabab nie przyznał się oficjalnie do zorganizowania zamachu. Ekstremiści z Al-Szabab walczą o narzucenie w Somalii surowej wersji islamu i obalenie prozachodniego rządu. Bojownicy są w stanie dokonywać krwawych ataków, mimo że utracili większość kontrolowanego dotychczas terytorium po ofensywie sił pokojowych Unii Afrykańskiej.

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY