Mocne słowa Pazury u Wojewódzkiego. Aktor broni “Różańca do granic” i krytykuje… Konstytucję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Cezary Pazura

Cezary Pazura / fot. youtube.com

Na znanego aktora Cezarego Pazurę posypały się niedawno gromy. Wszystko dlatego, że jako katolik postanowił wesprzeć akcję modlitewną “Różaniec do granic”. Teraz wziął udział w programie Kuby Wojewódzkiego, w którym w bronił swojej decyzji. 

Jak można było się spodziewać, “Różaniec do granic” nie spotkał się ze zrozumieniem tolerancyjnego Wojewódzkiego. Nie czujesz, że tam kwitnie sprzedaż nienawiści? – pytał Pazurę w związku z jego zaangażowaniem w inicjatywę.

Myślę, że w twoim pytaniu już jest zawarta teza. – odparł aktor. Kościół jako Kościół jest wspólnotą. Dlatego ludzie modlą się wspólnie. – powiedział. Wojewódzki nie ustępował i stwierdził, że akcja “Różaniec do granic” miała na celu wygnanie z Polski i niewpuszczenie do niej ludzi innego wyznania i koloru skóry. Pazura zaprzeczył. Nigdy w życiu nie zgodziłbym się na coś, co jest skierowane przeciwko komuś. – dodał.

Wziąłeś udział w inkwizycji, choćby idąc do tego zakłamanego, sprzedającego antagonizm TVP Info. – nie ustępował Wojewódzki. Jedyna polityczna rzecz, którą powiedziałem w tym programie to to, że jestem za jednoosobowymi okręgami wyborczymi. Cały czas powtarzam jak mantrę, że jestem apolityczny i nie angażuję się politycznie w nic, jeżeli coś, co robię, jest wykorzystywane politycznie, to niech ci, co to robią, mają z tym problem. – odpowiadał dziennikarzowi.

Wojewódzki przyznał, że on osobiście nie czuje, iż żyje w wolnym kraju. Jako uzasadnienie swojej tezy wskazał działania partii rządzącej, która w jego ocenie łamie konstytucję. Pazura odniósł się do tej wypowiedzi. Użył mocnych słów. Konstytucja jest do zmiany. Już dawno była! Kto ci tę konstytucję wymyślił? Komuniści ci wymyślil– ocenił.

dorzeczy.pl/wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY