ISIS szykuje zamachy na mundialu? Publikują ostrzeżenia. Pojawia się nawet Messi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z dużymi wydarzeniami sportowymi od dawna wiąże się obawa przed zamachami terrorystycznymi. Tym razem emocje postanowili podgrzać sami terroryści z ISIS. Rozpowszechniają materiały propagandowe, które jednoznacznie sugerują planowanie zamachów podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji. Na jednej z grafik pojawia się nawet Lionel Messi. 

Na jednym z kanałów propagandowych Państwa Islamskiego zostały odnalezione plakaty, które sugerują, że kolejnym celem terrorystów mogłyby być mistrzostwa świata w Rosji. Na plakaty ISIS natrafili w sieci przedstawiciele organizacji SITE, która zajmuje się monitorowaniem aktywności terrorystów w internecie.

Na pierwszym plakacie widać terrorystę, który patrzy na stadion Łużniki w Moskwie. To tam ma być finał przyszłorocznych mistrzostw świata. Obok niego znajduje się napis, który głosi, że w Rosji nie będzie wrogów Allaha oraz, że ogień mudżahedinów spali niewiernych.

Druga grafika jest równie niepokojąca. Umieszczono na niej wizerunek Leo Messiego, gwiazdora FC Barcelony oraz reprezentacji Argentyny. Na twarzy piłkarza widoczna jest krew, a on sam ubrany jest w więziennych drelich.

dorzeczy.pl/wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY