W Chinach ścigają imamów i przymusowo wysyłają do obozów reedukacyjnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Władze Chin przeprowadzają aresztowania imamów działających w północno-zachodnim rejonie kraju i umieszczają ich w obozach na reedukację.

Informację o działalności chińskich władz wobec imamów podało w środę Radio Free Asia. Represje skierowane są wobec tych z muzułmańskich duchownych, którzy głoszą islam w wersji nie popieranej przez Komunistyczną Partię Chin.

Radio donosi, że zatrzymani imamowie przesyłani są do obozów reedukacyjnych, gdzie przeprowadzane jest „pranie mózgów” nieposłusznych duchownych. Medium przypomina, że nasilone działania wobec imamów są prowadzone w czasie zjazdu partii komunistycznej w Pekinie.

Władze odrzucają doniesienia mediów, zapewniając, że w rejonie zamieszkałym przez Ujgurów nic się nie dzieje – nie dochodzi do dużych, średnich czy mniejszych incydentów.

Działania w północno-zachodnich Chinach mają za zadnie zmniejszyć zagrożenie ze strony ekstremizmu religijnego. W tym celu w ostatnich tygodniach zabroniono posiadania Koranu i innych przedmiotów religijnych. W zeszłym tygodniu zamknięta została duża księgarnia muzułmańska w Pekinie.

Radio Free Asia podało, że ostre środki zostały przedsięwzięte po niedawnym przemówieniu wygłoszonym przez  sekretarza partii komunistycznej Chena Quanguo.

Ten słabo znany poza Chinami polityk, inicjował wcześniej projekty skierowane przeciw wolności religijnej Ujgurów, w tym zakazanie praktykowania przez muzułmanów postu w czasie ramadanu.

Kresy.pl / dailymail.co.uk / medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY