Urzędnik brytyjskiego MSZ o ochotnikach ISIS – “Zabić ich”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Wielkiej Brytanii poruszył temat ochotników, którzy przystępują do ISIS. Ci ludzie w istocie odeszli od jakiejkolwiek lojalności wobec rządu brytyjskiego. Powiedział Rory Stewart.

Stewart opowiada się w bardzo krtycznym tonie wobec ludzi, którzy wspierają tzw. Państwo Islamskie. Oni są całkowicie oddani, jako członkowie Państwa Islamskiego, stworzeniu kalifatu. Wierzą w skrajnie nienawistną doktrynę, która zakłada zabijanie siebie, zabijanie innych i próby użycia przemocy i brutalności do stworzenia państwa z siódmego lub ósmego wieku.

Jasno jednak stwierdził, że jedyne wyjście to zabicie ochotników. Obawiam się, że musimy z powagą podejść do faktu.Ci ludzie są dla nas poważnym zagrożeniem i niestety sposobem radzenia sobie z nimi będzie, niemal w każdym przypadku, zabić ich.

Wypowiedź odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie. Rory Stewart na portalu społecznościowym Twitter odniósł się do swoich wcześniejszych wypowiedzi. Oczywiście bojownicy powinni być traktowani zgodnie z prawem. Moim zdaniem po prostu ISIS zwykle walczy o śmierć.

Państwo Islamskie to organizacja terrorystyczna oraz samozwańczy kalifat. Został on ogłoszony w 2014 roku na terytorium państwowym Iraku i Syrii.

medianarodowe.com/kresy.pl

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY