Wszechpolacy i mieszkańcy Drezdenka nie chcą zatrutego powietrza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Przed Urzędem Miejskim w Drezdenku aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej z Drawska zorganizowali manifestację „Nie dla spalarni śmieci!”.  Wydarzenie poparli również mieszkańcy, którzy zgromadzili się przed budynkiem.

Około 200 osób zgromadziło się na demonstracji, by wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka (PO). Po manifestacji  przeciwnicy udali inwestycji na Salę Konferencyjną, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego.

Odbyła się tam debata publiczna w sprawie projektu zagospodarowania przemysłowego terenu. Podczas debaty Wszechpolacy próbowali wypytać inwestora Marka Szpendowskiego o ilość podobnie wykonanych inwestycji Spalarni Cytoplazmowych, oddziaływania spalarni na środowisko. Zapytano się także burmistrza Drezdenka o jego zdanie w tej kwestii.

Według niektórych źródeł Szpendowski to były współpracownik SB – a więc świadomie i dobrowolnie współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa.

Wszechpolacy komentują: nie udało się nam otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania, lecz po raz kolejny „nawinięto nam makaron na uszy”, w postaci licznych kłamstw i mydlenia oczu.

mw.org/medianarodowe

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY