Nadchodzi Marsz Niepodległości, więc Facebook znów zaczyna cenzurować

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przed rokiem głośno było o cenzurze portalu Facebook, który chciał ukrócić na swojej platformie promocję największego zgromadzenia patriotów w Europie, czyli Marszu Niepodległości.

W 2016 roku Marsz Niepodległości borykał się z cenzurą w mediach społecznościowych. Portal Facebook trwale usunął oficjalny profil Stowarzyszenia, które organizuje coroczne zgromadzenie w pamiątkę odzyskania przez Polskę niezależności politycznej.

Sprawa została nagłośniona po tym jak cenzura się zaostrzyła i dotknięci zostali nią znani publicyści. Za udostępnienie plakatu zeszłorocznego Marszu Niepodległości ukarany został m. in. redaktor naczelny Super Expressu Sławomir Jastrzębowski. Ta sytuacja wywołała w sieci burzę i ze względów marketingowych profil Stowarzyszenia Marsz Niepodległości został przez administrację Facebooka przywrócony (choć ograniczone zostały zasięgi).

To nie koniec – każda aktywność narodowców była przez portal blokowana. Za przykład mogą służyć chociażby materiały promocyjne ogólnopolskiej manifestacji “Polacy przeciwko imigrantom”. Roberta Bąkiewicza zablokowano także za plakat Pruszkowskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Do Marszu Niepodległości pozostało kilkanaście dni, dlatego Facebook znów zaczyna cenzurę. Na 30 dni zablokowano Prezesa Stowarzyszenia Marszu Niepodległości. Oczywiście powodem są treści niezgodne ze standardami portalu. Kolejny raz portal pokazuje, że Facebook jest tylko dla wybranych.

Wciąż trwa nagonka administratorów największego portalu społecznościowego na świecie jakim jest Facebook na profile o charakterze narodowym i patriotycznym. Robert Bąkiewicz komentuje: W momencie gdy chcemy tworzyć alternatywne medium będące opozycją do Facebooka, wykorzystując przy tym dostępne dla każdego środki masowego przekazu, spotykamy się z cenzurą. Stworzyliśmy niezależne media, lecz w momencie wzrostu zainteresowania ze strony odbiorców próbuje się zamknąć nam usta. Żadna zagraniczna korporacja nie będzie dyktować warunków o treści jaką chcemy przekazać naszym Rodakom.

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY