Islamscy bojownicy zabili 16 egipskich policjantów w trakcie nalotu na ich kryjówkę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Islamscy bojownicy zabili 16 egipskich policjantów w trakcie nalotu na ich kryjówkę. Konfrontacja egipskich służb bezpieczeństwa z islamskimi bojówkami miała miejsce na pustyni, na południowy wschód od stolicy Egiptu, Kairu. Według egipskich źródeł w wymianie ognia rannych zostało, co najmniej 4 policjantów, a liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć w najbliższym czasie.

Egipscy policjanci zostali zaatakowani w trakcie nalotu, gdzie prawdopodobnie swoją kryjówkę miało ośmiu członków grupy Hasm. Grupa ta odpowiada za ataki na egipskie służby bezpieczeństwa oraz sędziów, według miejscowych władz jest powiązana z Bractwem Muzułmańskim.

Ataki na urzędy, policjantów i żołnierzy nabrały na intensyfikacji od czasu, gdy wojsko obaliło rządy  Mohammeda Mursiego powiązanego ściśle z Bractwem Muzułmańskim. Dowódcy wojskowi, którzy dokonali puczu, byli przeciwni islamizacji kraju. Wiadomo również, że wyżej wymienione bractwo ma ścisłe powiązania z Państwem Islamskim.

Warto wspomnieć, że władze w Egipcie mają problem z zaprowadzeniem spokoju i bezpieczeństwa po tzw. “Arabskiej Wiośnie”, która miała być początkiem demokratyzacji państw z tego regionu. Niestety skutkiem ingerencji Zachodu jest destrukcja owych krajów oraz ofiary, które giną częstych atakach terrorystycznych.

medianarodowe.com/polskieradio.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY