Atak na bazę wojskową w Afganistanie. Nie żyje ponad 40 osób

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
atak

/ fot. Wikimedia Commons

Kiedy przeprowadzono atak, w bazie przebywało ponad 60 żołnierzy. Na pewno 43 z nich zostało zabitych.

Do ataku doszło w nocy ze środy na czwartek w Afganistanie. Jak przekazało afgańskie ministerstwo obrony, talibowie zaatakowali bazę Czaszmo na południu kraju w prowincji Kandahar.

Poza 43 zabitymi żołnierzami, 6 uznano za zaginionych, a 9 zostało rannych. Jedynie dwóch afgańskim żołnierzom udało się przeżyć bez uszczerbku na zdrowiu.

W pierwszym etapie zamachu, terroryści użyli wielozadaniowych opancerzonych samochodów terenowych, w których znajdowały się ładunki wybuchowe. Później doszło do wymiany ognia, między talibami a stroną wojskową. Według informacji przekazanej przez rzecznika ministerstwa, dziesięciu napastników zostało zastrzelonych.

Talibowie ogłosili natomiast, że obecnie baza znajduje się pod ich kontrolą, a w przeprowadzonym przez nich ataku zginęło 60 żołnierzy afgańskich.

Jest to już 3 atak, którego bojownicy talibscy dokonali w ciągu dwóch dób. We wtorek zabili oni ponad 80 osób w prowincjach Paktia oraz Ghanzi. 240 osób wówczas zostało też rannych. W środę natomiast, śmierć z rąk talibów poniosło 6 policjantów w prowincji Balch.

______________

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY