Zakaz noszenia burek? Oni już to przegłosowali

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia/antoinetaveneux

Zakrywanie twarzy przez osoby zatrudnione w służbach publicznych oraz przez klientów korzystających z usług tych służb jest zakazane. Taką ustawę przyjął lokalny parlament w Quebec, francuskojęzycznej prowincji Kanady. 

Ustawa została przyjęta przez Zgromadzenie Narodowe Quebecu większością 66 do 51 głosów. Aby weszła w życie konieczne jest jeszcze jej podpisanie przez przedstawiciela brytyjskiej monarchii w prowincji. Obecnie jest nim J. Michel Doyon. Jej przepisy będą dotyczyły takich zawodów jak m.in. lekarz w szpitalu, nauczyciel, urzędnicy, czy pasażerowie transportu publicznego. Wszyscy oni nie będą mogli zasłaniać twarzy.

Premier Quebec’u Philippe Couillard przyznał, że nowe prawo jest zgodne z wartościami wyznawanymi przez większość Kanadyjczyków. Publiczne prace i usługi powinny być zarówno świadczone jak i odbierane bez zakrywania twarzy. Wymagają tego zarówno względy ogólnie rozumianej komunikacji, identyfikacji jak i bezpieczeństwa publicznego. – stwierdził. Żyjemy w wolnym i demokratycznym społeczeństwie. (…) Powinienem móc zobaczyć twoją twarz, a ty powinieneś widzieć moją twarz. – dodał.

Ustawa już spotkała się z krytyką obrońców praw człowieka i muzułmanów zamieszkujących w Quebec.

wmeritum.pl

___________________
Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY