Pielęgniarki popierają protest rezydentów: “proponujemy rozpoczęcie w trybie pilnym natychmiastowych rozmów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Źródło: IAR

Kolejna grupa popiera protest medyków. Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok powiedziała, że pielęgniarki także popierają protest rezydentów.

Popieramy protest medyków i proponujemy rozpoczęcie w trybie pilnym natychmiastowych rozmów i działań w Radzie Dialogu Społecznego – powiedziała Ptok.

Przewodnicząca powiedziała także: W obliczu trwającego w Polsce protestu głodowego zawodów medycznych, jako związek zawodowy reprezentujący pielęgniarki i położne w pełni popieramy postulaty medyków w zakresie zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia w Polsce. Tym samym zmniejszenia kolejek pacjentów do specjalistów i dostępu do najnowocześniejszych terapii.

Krystyna Ptok powiedziała także, że pielęgniarki wielokrotnie zwracały uwagę na dramatyczną sytuację w służbie zdrowia. Proponujemy rozpoczęcie w trybie pilnym natychmiastowych rozmów i działań w Radzie Dialogu Społecznego. Dalsze decyzje o podjęciu czynnych działań i akcji protestacyjnej, strajkowej, uzależniamy od tempa i poziomu rozmów na temat nowelizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. 

onet.pl

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY