Filipiny: Prezydent nazwał unijnych delegatów “Fałszywymi sku***synami”. Kazał opuścić kraj

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Siedmioosobowa delegacja z Sojuszu Postępu oraz Partii Europejskich Socjalistów odwiedziła Filipiny. Wezwała prezydenta Duterte do zaprzestania zabijania podejrzanych o uzależnienie od narkotyków. Human Rights Watch ostrzegła, że Filipiny mogą zostać usunięte z Rady Praw Człowieka. Jak odpowiedział Duterte?

Jak czytamy na portalu polska-azja.pl, do całego zamieszania oficjalnie odniosła się nawet Unia Europejska, która przekonywała, że “niedawna wizyta delegacji Międzynarodowych Delegatów Sojuszu Postępu na Filipinach w dniach 8-9 października nie była misją Unii Europejskiej, jak fałszywie opowiadają niektóre media. […] UE nie brała udziału w organizacji ani planowaniu tej wizyty, nie brały w niej udziału także Delegacja Unii Europejskiej na Filipinach czy instytucje Unii Europejskiej w Brukseli”.

Do sprawy odniósł się także rzecznik prezydenta Duterte, który poinformował, że delegaci nie stanowili misji Unii Europejskiej, ale  określali się fałszywie jako misja Unii Europejskiej.

“Dokładnie tak samo, jak wy mówicie nam: “Będziecie wykluczeni z ONZ”. Skur***yny, dalej. Dajecie nam pieniądze, po czym próbujecie ustalać, co powinno zostać zrobione, a co nie powinno mieć miejsca w naszym kraju. Bzdury. Okres kolonizacji już przeminął. Nie zadzierajcie z nami” – mówił wyraźnie wzburzony prezydent Filipin.

“Opuśćcie mój kraj w ciągu 24 godzin. Wszyscy” – zakończył.

źródło: prostozmostu.pl

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY