Litwa: „polska okupacja Wilna” na anglojęzycznej wystawie

Dodano   0  
  Loading

/ fot. wikipedia.pl

W samozwańczej „Republice Litewskiej”, której aktualną stolicą jest polskie miasto Wilno, dokonuje się fałszerstwa historii Polski. Władze tego niewielkiego państwa sugerują, jakoby Rzeczpospolita okupowała miasto w latach 1920-1939.

Obecna „Republika Litewska” – bardzo często mylona z historyczną polską prowincją Litwą, znaną m.in. z poematu Adama Mickiewicza – permanentnie twierdzi, że Polacy okupowali sami siebie w przedwojennym Wilnie. Do wybuchu II wojny światowej Polacy stanowili 66% mieszkańców miasta, zaś Nowo-Litwini (Bałtowie, których nie należy mylić z historycznymi Litwinami) – 1-2%. Tego typu przekłamania pojawiają się m.in. w tamtejszych podręcznikach szkolnych do historii.

Na kolejny dowód na nienawiść Nowo-Litwinów do Polski i Polaków natrafił redaktor Mediów Narodowych Marcin Skalski podczas wizyty w polskim mieście Wilnie. W Muzeum Ofiar Ludobójstwa przy ulicy Ofiarnej natrafił on na wystawę, która upowszechniała kłamstwa o „polskiej okupacji Wilna”. Co więcej, tego typu dezinformacja jest szerzona nie tylko po bałto-litewsku, ale też po angielsku.

Powyższe zachowanie Bałto-Litwinów (Nowo-Litwinów) jest tym bardziej oburzające, że właśnie w piwnicach budynku obecnego muzeum przy ul. Ofiarnej okupanci przelali krew wielu polskich patriotów zamęczonych za ich służbę dla niepodległości Rzeczypospolitej, w tym dla polskości Wilna i Ziemi Wileńskiej.

Mimo tego rząd PiS nieustannie bezwarunkowo wpiera samozwańczą „Litwę”, pozwalając jej na przekłamywanie historii, dyskryminację Polaków na Wileńszczyźnie oraz a priori odrzucając postulat przywrócenia tzw. Republice Litewskiej sprawiedliwych historycznie granic.

MediaNarodowe.com

___________________
Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY