W stolicy ISIS zawisła… polska flaga! Polak walczył przeciw ISIS. Właśnie ogłosił zwycięstwo i… zamieścił wymowne zdjęcie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fb.com/Archer - Grupa Zadaniowa "Gniew Eufratu"

Polak o pseudonimie “Archer” walczący na Bliskim Wschodzie przeciwko ISIS właśnie ogłosił zwycięstwo. Media już wcześniej donosiły o upadku oporu terrorystów w ich stolicy Al Rakkce. Archer zamieścił z tej okazji wpis, w którym nie brakuje radości z sukcesu. Do niego dołączył wymowne zdjęcie.

Na fotografii widzimy Archera stojącego plecami do fotografa, a przodem w stronę zrujnowanego miasta. To Al-Rakka, stolica terrorystycznego Państwa Islamskiego i ostatni bastion oporu, który właśnie został zdławiony. Archer trzyma w jednym ręku polską flagę z godłem. W drugiej – płonącą czarną flagę ISIS. ZWYCIESTWO!!!!! WLASNIE ZDOBYLISMY STOLICE ISIS !!! PANSTWO ISLAMSKIE ZOSTALO DE FACTO ROZBITE!!! KILKA GODZIN TEMU ZAKONCZYLA SIE PONAD 4 MIESIECZNA BITWA O AL-RAQQA. – ogłosił triumfalnie (pisownia oryginalna).

Byla to jedna z najciezszych bitew naszych czasow. Chwala wszystkim poleglym i walczacym z terrorem kalifatu w Raqqa! Chcialbym rowniez zaznaczyc, ze wszyscy bojownicy bioracy udzial w tej operacji byli OCHOTNIKAMI. Kurdowie, Arabowie, Jazydzi, Syriacy oraz kilkudziesieciu obcokrajowcow, w tym nas – POLAKOW! – kontynuował swój wpis (pisownia oryginalna).

Wpis Archera przepełniony jest zachwytem nad zwycięstwem. Żołnierz zwrócił uwagę, że jego oddział “Gniew Eufratu” przebywał na polu walki od samego początku. Po zwycięstwie nie zabrakło również miłego akcentu dla rodaków. W samym sercu Raqqa zawisla wielka polska flaga. Zeby pamietali kto tu byl i co im zrobil. Z kim lepiej nie zadzierac. – napisał.

Upadek Al-Rakki

Jak donosi agencja Reutera, na ulicach Al-Rakki świętują członkowie sojuszu SDF, złożonego zarówno z Kurdów, jak i Arabów. Al-Rakka stanowiła stolicę samozwańczego kalifatu. W nocy z poniedziałku na wtorek toczyły się zaciekłe walki o dwa strategiczne miejsca: stadion i szpital. Jak poinformował miejscowy dowódca oddziałów SDF, nawet tam nie przebywają już bojownicy Państwa Islamskiego. Zostali oni wypędzeni z miasta. Obecnie nad Al-Rakką widać powiewające flagi SDF.

Kilkuset członków Państwa Islamskiego uciekło z Al-Rakki już w niedzielę. W ich stolicy pozostali jedynie islamiści pochodzący spoza Syrii. Jak poinformowało SDF, przy odbijaniu szpitala zginęło 22 bojowników kalifatu, pochodzących spoza Syrii. Wciąż jednak nie jest znane miejsce ukrycia ładunków wybuchowych. Dlatego kolejnym etapem działań będzie oczyszczenie miasta  z ukrytych bomb.

Oblężenie Al-Rakki rozpoczęło się w listopadzie 2016 roku. Oddziały SDF przedostawały się w głąb miasta przez czerwiec i lipiec. Bronić się miało wówczas tam dwa i pół tysiąca islamistów. Przy okazji toczenia walk, używali oni cywilów jako żywe tarcze, a także grozili śmiercią osobom chcącym uciec z miast.

 

medianarodowe.com

___________________

Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY