Mateusz Pławski (MW): Od samego początku patrzyliśmy przychylnie na protest rezydentów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mateusz Pławski (rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej) wypowiedział się na temat protestów rezydentów. Stwierdził, że “jako nacjonaliści, od samego początku patrzyliśmy przychylnie na na ten protest”.

Służba zdrowia to bardzo ważna sfera państwa. Bez sprawnie działającej służby zdrowia, nie ma mowy o sprawnie działającym państwie. – stwierdził Pławski.

My jako nacjonaliści, ludzie dla których Naród i Państwo to najwyższe ziemskie wartości, zdajemy sobie sprawę, że praca w służbie zdrowia wymaga godnych warunków zatrudnienia, sama służba zdrowia zaś, odpowiednio wysokich nakładów – stwiedził Mateusz Pławski

Rzecznik prasowy MW stwierdził z smutkiem, że do tej pory, żaden rząd, nie zreformował w odpowiedni sposób polskiej służby zdrowia.

Mówimy o gruntownej reformie jaka jest konieczna. Nie mówimy tu o cząstkowych projektach ministerstwa. Wielokrotnie, jako nacjonaliści, stawaliśmy po stronie różnych grup zawodowych, popierając ich protesty.

Mateusz Pławski stwierdził również, że młodzi lekarze, bardzo dobrze wykształceni, wyjeżdżają za granicę, na czym traci Państwo Polskie.

Nacjonaliści wielokrotnie popierali protesty różnych grup zawodowych. Tak jest również w tym przypadku. Warto przypomnieć o oświadczeniu Ruchu Narodowego, w którym popiera protest rezydentów.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1944155545797831&id=1539543972925659
___________________
Zobacz najnowszy reportaż Mediów Narodowych

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY