Jednak nie będzie debaty o Polsce, bo… Timmermans nie ma czasu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / wikimediacommons

Kolejna debata poświęcona praworządności w Polsce miała odbyć się na forum Parlamentu Europejskiego 19 października. Miał w niej uczestniczyć wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans. Jednak jak się okazało, nie znalazł on tego dnia czasu. Debaty więc nie będzie. 

Brak czasu Timmermansa jest oficjalnym powodem odwołania debaty, o czym poinformowali przedstawiciele Komisji Europejskiej. Nieoficjalnie może jednak chodzić o coś zupełnie innego. Jak informuje RMF FM, w Brukseli miało dojść do nieformalnego porozumienia pomiędzy Komisją Europejską, a polskim rządem.

W myśl tych ustaleń, Polska ma zaprzestać atakowania Unii Europejskiej, a ta ma w zamian skupiać się wyłącznie na sprawach merytorycznych bez niepotrzebnego upolityczniania. Sam Timmermans ma pojawić się na jednym z kolejnych posiedzeń komisji, jednak nie ustalono jeszcze konkretnej daty. – podało RMF FM.

Inicjatorem kolejnych debat o praworządności w Polsce jest Guy Verhofstadt, szef liberałów. To on zaproponował, aby debata została poprzedzona spotkaniem z Timmermansem. Nieoficjalne źródła mówią o zastosowaniu wobec Polski takich samych procedur jak wobec Węgier, w stosunku do których Parlament Europejski uruchomił procedurę przewidzianą w artykule 7. Traktatu Unii Europejskiej.

rmf24.pl; wprost.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY