Cybernetyczny atak na Polskę ze strony Rosji! Szef MON: “Odparliśmy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia/Hargi23 / wikimedia/Hargi23

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie “Kwadrans polityczny” na antenie TVP Info ujawnił, że Rosja dokonała cybernetycznego ataku na Polskę. Szef MON przyznał, że był to już trzeci taki przypadek. Na szczęście, polskim służbom udało się go odeprzeć.

Antoni Macierewicz kilka dni temu przebywał z wizytą w Wielkiej Brytanii. Odbywały się tam negocjacje w sprawie wspólnego traktatu obronnego. Minister zaznaczył, że obok Francji, Polska będzie jedynym państwem, z którym Londyn zawrze tego rodzaju układ. Ma on przewidywać “cały zakres” współpracy militarnej. Zarówno wspólne ćwiczenia, jak i współpracę w obronie cybernetycznej.

Macierewicz podkreślał, że kwestie wojny cybernetycznej stanowią coraz większe zagrożenie dla Polski. Wielka Brytania ma bardzo duże możliwości, my budujemy dopiero wojska cybernetyczne, a zagrożenia są z każdym dniem coraz większe. Mieliśmy już trzeci taki atak ze strony Rosji. Na szczęście go w Polsce odparliśmy. – mówił szef MON.

Atak cybernetyczny może zniszczyć w dzisiejszych czasach potencjał obronny i w ogóle potencjał danego państwa.  Atak polegał na tym, że te przedsiębiorstwa, które zostały zaatakowane na Ukrainie, a miały swoje filie zarówno w Polsce, jak i innych krajach europejskich, o ile w innych krajach Europy zostały rzeczywiście zablokowane, to w Polsce udało się tego uniknąć. W Polsce udało się uniemożliwić oddziaływanie na te przedsiębiorstwa i na ich systemy komputerowe. – dodał.

Minister zwrócił uwagę, że Polska buduje wojska cybernetyczne od podstaw. To zarówno budowa infrastruktury, jak bloki, w których będą mieścić się pracownie, oprzyrządowania, wyposażenia w odpowiedni sprzęt, jak i dobór kadry. Chcemy, żeby docelowo liczyła tysiąc żołnierzy. – zapowiedział.

 tvp.info/wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY