17-letni chrześcijanin brutalnie zamordowany przez policję! Nie chciał przejść na islam

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

17-latek Arslan Masih zmarł w wyniku brutalnego pobicia przez sześciu policjantów. Nastolatek został zamordowany, ponieważ był chrześcijaninem i nie chciał przechodzić na islam.

Do zdarzenia doszło w pakistańskiej prowincji Pendżab. Arslan uczęszczał do ósmej klasy. Policjanci śmiertelnie pobili 17-latka w czasie trwania zajęć szkolnych. Najpierw wyciągnęli nastolatka z sali na oczach jego kolegów i nauczyciela. Następnie torturowali go przez kilka godzin.

Według ojca Arslana, chłopak został zamordowany, ponieważ odmówił przejścia na islam. Wcześniej jego koledzy mieli nakłaniać go, aby zmienił wiarę. Gdy Arslan tego nie zrobił, znęcali się nad nim psychicznie.

Rodzice zamordowanego nastolatka przypuszczają, że to właśnie inni uczniowie mogli donieść na niego policji. Pogrzeb Arslana odbył się wczoraj.

Sardar Mushtaq Gill, który prowadzi sprawę zabójstwa nastolatka potępił zachowanie policji. Dodał także, że funkcjonariusze czują się bezkarni. Dopuszczają się przemocy wobec chrześcijan, ponieważ ci stanowią najbiedniejszą warstwą społeczną w Pakistanie i często nie mają żadnej możliwości obrony.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY