Zdecydowana groźba pod adresem USA. Będzie „miażdżąca reakcja”. „Mamy nadzieję, że nie popełnią tego błędu”

REKLAMA

Stany Zjednoczone mogą spodziewać się „miażdżącej reakcji” – grozi irańskie MSZ. Jest to odpowiedź na amerykańskie zapowiedzi wpisania na listę organizacji terrorystycznych elitarnych irańskich oddziałów Gwardii Rewolucyjnej.

O tym, że Gwardia Rewolucyjna może zostać uznana przez USA za organizację terrorystyczną mówi się w ostatnim czasie coraz więcej. Jest rozpatrywane w kontekście niedawnej wypowiedzi Donalda Trumpa, który stwierdził, że Iran nie wypełnia swoich zobowiązań wynikających z porozumienia nuklearnego. Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że wkrótce ogłosi decyzję, co do dalszego uczestnictwa w tym układzie.

Na te doniesienia nie pozostają bierni Irańczycy. Przywódca Gwardii Rewolucyjnej Mohammad Ali Dżafari stwierdził wprost, że jeśli jego formacja zostanie uznana za ugrupowanie terrorystyczne, to Gwardia Rewolucyjna za takie samo uzna armię USA.

W podobnym tonie wypowiedział się na konferencji prasowej Bohram Kasemi, rzecznik irańskiego MSZ. Mamy nadzieję, że USA nie popełnią tego strategicznego błędu. – powiedział Kasemi. A jeśli to zrobią, reakcja Iranu będzie stanowcza, kategoryczna i miażdżąca. – dodał

Poszczególne osoby i podmioty związane z irańską Gwardią Rewolucyjną już teraz są uznane za terrorystyczne. Jednak jak dotąd nie dotyczy to całej formacji.

rmf24.pl

REKLAMA

Komentarze