Na czele listy największych zagrożeń na świecie imigranci, ISIS i ataki hakerskie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na czele listy największych zagrożeń na świecie imigranci, ISIS i ataki hakerskie. Pew Research Center opublikował badania, w których pytano się ludzi na różnych szerokościach geograficznych: “Co stanowi największe zagrożenie dla Twojego państwa?”.

Badania autorstwa Jacoba Poushtera i Dorothy Manevich pokazują, że Państwo Islamskie, globalne zmiany klimatu, imigranci czy ataki hakerskie to główne zagrożenia, które wskazywali ankietowani. Badanie przeprowadzono w 38 państwach na świecie.

Rozkład głosów wygląda następująco: Największe obawy budzi tzw. Państwo Islamskie (62 proc.), następnie ankietowani opowiedzieli się za globalnymi zmianami klimatu (61 proc.). Trzecie miejsce zajęło zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa ze strony państw trzecich (51 proc.) ex aequo z kondycją globalnej gospodarki.

Ankietowani wskazali także m.in., że obawiają się zwiększającej się hegemonii USA (35%). Polacy podali także, że obawiają się wpływów Rosji (65%). Polacy także w większości obawiają się imigrantów, odpowiedziało tak aż 60%.

Defence24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY