Ruch Narodowy popiera protest młodych lekarzy!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.WikimediaCommons

Ruch Narodowy popiera protest młodych lekarzy z Porozumienia Rezydentów OZZL, którzy domagają się zwiększenia finansowania ochrony zdrowia, zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Jak czytamy w oświadczeniu zaprezentowanym przez Ruch Narodowy:  Ruch Narodowy wyraża poparcie wobec protestu młodych lekarzy. Ich postulaty są słuszne, a stan polskiej służby zdrowia na tyle zły, że nie można dłużej zwlekać z wprowadzeniem reform, zwłaszcza po tragicznej śmierci lekarzy we Włoszczowie na początku września i w Lipnie w sierpniu.

Dalej czytamy: Kiedy Ruch Narodowy w swoim programie politycznym podnosi hasło „Praca w Polsce dla Polaków” nie zapomina także o polskich lekarzach. Ich ofiarna służba dla Narodu ma olbrzymie znaczenie nie tylko dlatego, że ich długie i ciężkie studia oraz późniejsza praca są opłacane ze wspólnych podatków. 

Poniżej dostępne jest stanowisko władz Ruchu Narodowego ws. protestu młodych lekarzy. Zachęcamy do lektury! 

W programie “Młodzież kontra” lider sosnowskich struktur Ruchu Narodowego zadał pytanie odnośnie przyszłości lekarzy w Polsce

ruchnarodowy.net

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY