Demoliberalne media krytykują “Różaniec do granic” – piszą “Antyislamska agenda”, “Ksenofobia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Demoliberalne media krytykują “Różaniec do granic” – piszą “Antyislamska agenda” czy “Kontrowersyjne modlitwy”. Nazywają niezwykłą modlitwę Polaków wyrazem homofobii.

Różaniec do granic okazał się wielkim sukcesem – na granicach Polski modliły się setki tysięcy wiernych. To największa akcja religijna od czasów ŚDM! Pisaliśmy o tym w artykule: Ponad milion wiernych modliło się na granicach Polski!

Oczywiście akcja nie przeszła bez echa wśród polskich i zagranicznych mediów. Zachodnie stacje opisywały wydarzenie w krytycznym tonie. W nagłówku BBC możemy przeczytać: Polscy katolicy obchodzą kontrowersyjny dzień modlitw na granicach.

Stacja ABC News napisała natomiast: Polacy modlą się na granicach o pokój, niektórzy dostrzegają antyislamską agendę, czy Polscy katolicy trzymali różańce i modlili się razem w sobotę wzdłuż granicy (…) w ramach narodowej akcji, która zdaniem wielu miała antyislamskie wybrzmienie.

Demoliberalne media powołują się także na słowa Rafała Pankowskiego – lewackiego aktywisty. Cała koncepcja robienia tego na granicach wzmacnia etno-religijny, ksenofobiczny model identyfikacji narodowej.

My przypominamy jednak słowa adp Marka Jędraszewskiego: Kiedy wiele sił wewnętrznych i zewnętrznych wobec naszej ojczyzny jest żywotnie zainteresowanych tym, aby żyć tak jakby Boga nie było, aby swoją wiarę zamknąć do wstydliwie zakrywanej prywatności, aby w przestrzeni publicznej nie było miejsca dla krzyża Pana Jezusa Chrystusa.

Jazgot lewicowców skomentował także Tomasz Dorosz, wiceszef ONR – Ależ Różaniec do granic wzbudził jazgot “elit”, liberałów czy lewicy. Jeszcze te poczucie wyższości. Koniecznie trzeba się za nich modlić.

Kresy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY