Tymi pociągami pojedziesz za 1 zł. Musisz tylko… odmówić różaniec

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podróż pociągiem za 1 zł? To będzie możliwe już jutro. Spółka kolejowa POLREGIO postanowiła dołączyć do wielkiej akcji modlitewnej “Różaniec do granic” i przygotowała dla jej uczestników specjalną ofertę.

Akcja “Różaniec do granic” odbędzie się już jutro na granicach wokół całej Polski. Choć jest to inicjatywa świeckich, to doczekała się aprobaty i błogosławieństwa ze strony najwyższych kościelnych hierarchów. Data nie jest przypadkowa. W najbliższą sobotę 7 września przypada święto Matki Bożej Różańcowej. Organizatorzy akcji zachęcają, aby z tej okazji Polacy zgromadzili się w specjalnych punktach na granicach i włączyli się we wspólną modlitwę różańcową.

Źródło tego pomysłu jest w objawieniach matki Bożej w Fatimie, która wezwała cały świat do pokuty i różańca i przedstawiła w tych objawieniach zagrożenie jakie wisi nad ludzkością. Tym zagrożeniem jest grzech ludzki. – tłumaczył Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

Wzdłuż granic wyznaczono w tym celu ponad 300 kościołów stacyjnych. O godz. 11:00 odbędą się w nich uroczyste Msze Św. Po nich, wierni przejdą do specjalnie przygotowanych punktów jak najbliżej fizycznej granicy Polski. Tam o godz. 14:00 rozpocznie się wspólna modlitwa.

W akcję włączyło się wielu celebrytów, ale również porty lotnicze. Na trzech lotniskach: w Warszawie, Poznaniu i Pyrzowicach, modlitwa będzie prowadzona w lotniskowej kaplicy. Do inicjatywy postanowiła dołączyć również spółka kolejowa POLREGIO. Dla uczestników “Różańca do granic” przygotowano specjalną ofertę. Wierni udający się na akcję będą mogli skorzystać z przejazdu za symboliczną opłatą 1 zł.

Kościoły stacyjne uczestniczące w wydarzeniu „Różaniec do granic” znajdują się w dziesięciu województwach. Oferta POLREGIO obejmie miejscowości: Sokółka, Hajnówka, Kleszcze/Szkoła (przystanek KKZ), Czeremcha, Dąbrowa Białostocka, Gdańsk Gł., Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Orłowo, Gdynia Gł., Gdynia Chylonia, Mrzezino, Żelistrzewo, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy, Kuźnica (Hel), Jastarnia, Jurata, Hel, Zakopane, Piwniczna Zdrój, Żegiestów, Wierchomla Wielka, Milik, Muszyna, Muszyna Zdrój, Lublin Airport, Terespol, Elbląg, Racławice Śląskie, Prudnik, Głuchołazy, Medyka, Świnoujście Port, Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Bardo Śląskie, Kostrzyn, Słubice.

 

Źródło: medianarodowe.com; wprost.pl
fot. pixabay.com / CC
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY