Szokujące słowa rzecznika Nowoczesnej o zabijaniu dzieci. “To nieludzkie, co pan mówi” (WIDEO)

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do debaty publicznej ponownie powrócił temat aborcji. Dyskutowano o nim w ostatnim odcinku programu “Warto rozmawiać” emitowanym na antenie Telewizji Polskiej. Szczególnie szokujące były słowa Pawła Rabieja, rzecznika Nowoczesnej, który obok Anny Siarkowskiej i Kai Godek był gościem Jana Pospieszalskiego.

Anna Siarkowska przekonywała, że żadne prawa nie będą mogły mieć właściwej ochrony, jeśli “nie uszanujemy prawa do życia”. Rabiej tymczasem uznał, że walka o prawo do życia dla nienarodzonych jest… “urządzaniem życia innym przez państwo i polityków według ich przekonań”. Dodał, że dla niego jest to “przerażające”.

Głos zabrała również znana działaczka pro-life, a prywatnie mama dziecka chorego na zespół Downa, Kaja Godek. To, że ktoś urodził się z niepełnosprawnością to jedno, ale on musi mieć też świadomość, że codziennie 2-3 takich jak on zabija się, bo są tacy jak on. Trzeba to zmienić. – przekonywała. Nie zgodził się z tym Rabiej, który oskarżył Godek o szerzenie własnej ideologii.

Naszym zdaniem nie trzeba tego zmieniać. Pani jest oczywiście przedstawicielką pewnej ideologii, którą nazywa pani pro-life, de facto chodzi o ideologię która chce zakazać aborcji. My jako partia liberalna stoimy na stanowisku, że jeśli ktoś nie chce dokonywać aborcji, zabijać dzieci – w pani języku – to tego nie robi. Jeśli to jest zbieżne z jego wartościami, to jest jego wybór. – mówił rzecznik Nowoczesnej.

A jeśli ktoś chce zabijać dzieci? – zapytała Godek. – To niech to zrobi. To jest jego wybór. To jest wybór światopoglądowy, życiowy i wybór odpowiedzialnego człowieka – odparł Rabiej, wprawiając w szok nie tylko obecną w studiu posłankę Siarkowską, ale również wielu internautów, czemu dali wyraz w serwisach społecznościowych.

To są straszne słowa, które tutaj usłyszałam i które są skierowane do pani Kai Godek która jest mamą dziecka z zespołem Downa. To nieludzkie co pan mówi. – podsumowała Siarkowska.

 dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY