Hanna Gronkiewicz-Waltz jest już skończona! W PO zapadła decyzja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hanna Gronkiewicz-Waltz

/ fot. wikipedia commons

Polityczna przyszłość Hanny Gronkiewicz-Waltz jest już przesądzona. W Platformie Obywatelskiej zapadła decyzja o odwołaniu prezydent Warszawy ze wszystkich pełnionych przez nią funkcji w ugrupowaniu kierowanym przez Grzegorza Schetynę. – informuje “Rzeczpospolita”.

“Rzeczpospolita” powołuje się na rozmowy z ważnymi politykami PO. Jak przekonują, władze ugrupowania od dawna zdają sobie sprawię z tego, że Gronkiewicz-Waltz stanowi bardzo poważne obciążenie dla partii. Chodzi przede wszystkim o jej powiązania ze stołeczną aferą reprywatyzacyjną, a jeszcze bardziej o jej stosunek do Komisji Weryfikacyjnej zajmującej się jej wyjaśnianiem.

Jak informuje dziennik, w kierownictwie Platformy Obywatelskiej zapadła już decyzja o pozbawieniu Gronkiewicz-Waltz wszystkich pełnionych przez nią funkcji. Ma do tego dojść już w grudniu. To właśnie wtedy odbędzie Rada Krajowa PO, podczas której nastąpią zmiany w kierownictwie.

Politycy PO nie kryją w rozmowie z “Rz”, że cała sprawa powinna była być zakończona już dawno. Gdybyśmy wyraźniej odcięli się od niej kilkanaście miesięcy temu, to teraz nie byłoby tak źle. To ostatni moment, by coś zrobić. – przyznaje jeden z ważnych posłów PO.

Rzeczpospolita

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY