Działania Macrona wywołały zamieszki. Doszło do starć z policją [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zamieszki

/ fot. Wikipedia Commons/ Pablo Tupin-Noriega

Po ogromnych bitwach z policją, jakie miały miejsce w Hiszpanii przy okazji katalońskiego referendum, teraz do bójek z policją doszło we Francji – informuje portal “Prosto z Mostu”. Zamieszki wywołane są decyzją prezydenta o likwidacji fabryk GM&S. 

Wszystko rozegrało się w południowo-wschodniej Francji, a dokładnie w departamencie Correze.  Napięta atmosfera wywiązała się z powodu wizyty prezydenta Emmanuela Macrona.

Do szkoły, w której swoje wystąpienie miał mieć francuski prezydent, próbowali wtargnąć pracownicy GM&S. Są to zagrożone obecnie likwidacją zakłady. Byli oni wspierani przez lewicowych aktywistów, związkowcy związani z komunistyczną centralą CGT oraz lokalni deputowani i radni.

Doszło do szarpaniny i przepychanek z policją. Funkcjonariusze nie mogli przepuszczać manifestantów. Zastępca mera miejscowości w której zlokalizowane są zakłady broni protestujących. Twierdz, że przedstawiciele lokalnych władz chcieli podejść i poinformować prezydenta o sytuacji w GM&S. Uważa, że na ich próby policja odpowiedziała gazem łzawiącym.

Przed wizytą, Pałac Elizejski poinformował, iż prezydent Macron nie spotka się z miejscowymi władzami oraz ludźmi związanymi z zakładami, z powodu napiętego planu wizyty.

 

źródło: prostozmostu.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY