Wiadomo, co dalej z ks. Sową! “Lepiej dla owego duchownego być nie mogło”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ks. Kazimierz Sowa od dawna wzbudza olbrzymie kontrowersje. Kilka tygodni temu opublikowano nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele, na których słychać jak kapłan ustala z politykami PO sposoby działań wobec prawicowych mediów i spółek skarbu państwa. Ostatecznie abp. Marek Jędraszewski nakazał ks. Sowie powrót do Krakowa. Teraz wiadomo, co dalej z jego przyszłością.

Metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski postanowił skierować ks. Sowę do parafii pod wezwaniem św. Floriana w Krakowie. O sprawie poinformował w mediach społecznościowych ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Sama kuria jeszcze nie potwierdza oficjalnie tej informacji, ale również nie zaprzecza.

Ks. Isakowicz-Zaleski nie odmówił sobie jednak zamieszczenia własnego komentarza do całej sytuacji. Już wcześniej wypowiadał się niezwykle krytycznie wobec politycznie zaangażowanego ks. Sowy. Nie inaczej jest i tym razem. Zdaniem ks. Isakowicza-Zaleskiego przeniesienie ks. Sowy do akurat tej parafii może być dla tego drugiego bardzo wygodne. A przecież decyzja abp. Jędraszewskiego miała być pewną formą kary dla rozpolitykowanego duchownego.

Ks. Kazimierz Sowa po bardzo długich wakacjach otrzymał od ordynariusza archidiecezji krakowskiej przydział jako „pomoc duszpasterska” do parafii św. Floriana, tuż obok dworca PKP Kraków Główny, skąd co godzinę odchodzi ekspres do W-wy. Lepiej dla owego duchownego być nie mogło. Czy będzie lepiej dla parafii? O tym przekonamy się już wkrótce. – napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

Źródło: dorzeczy.pl
Fot.: yt.com/onetrano

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY