„Ubiegamy się o prawo do życia dla tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

– To małe dziecko w macicy nie może być traktowane jako przedmiot – powiedziała Natalia Klamycka z Fundacji Życie i Rodzina podczas poznańskiego protestu „Poznań Za Życiem”. – Stoimy tutaj przed wami nie po to, aby się sprzeczać, manifestować, ale żeby wam przekazać rzeczy, na które mamy nadzieję, że zareagujecie – zwrócił się do uczestników przechodzącego obok „czarnego protestu” Bogusław Kiernicki z Prawicy Rzeczypospolitej.

Przyszliśmy tutaj nie z inwektywami, nie z okrzykami, ale z gorącą prośbą, adresowaną do tych wszystkich, którzy manifestują pod czarnymi sztandarami albo solidaryzują się z nimi: słuchajcie, na tym placu wielokrotnie manifestowaliście w obronie Konstytucji, pewno z dobrymi intencjami, broniliście Trybunału Konstytucyjnego, zapraszaliście profesora Rzeplińskiego – wasze prawo. Ale nie wiem czy wiecie, że polska Konstytucja broni każdego życia od poczęcia – podkreślił Bogusław Kiernicki. – Jeżeli bronicie tej Konstytucji i szanujecie ją, to nie wzywajcie do łamania tej Konstytucji. W tej Konstytucji każde ludzkie życie w Polsce jest chronione. 20 lat temu Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem profesora Zolla, z udziałem profesora Rzeplińskiego, wydał fundamentalne orzeczenie. Powiedział: polska Konstytucja stoi na straży każdego ludzkiego życia. Powiedział więcej: ochrona życia jest fundamentem państwa prawa – nie ma państwa prawa, które nie chroni każdego życia – stwierdził Kiernicki. – Stoimy tutaj przed wami nie po to, aby się sprzeczać, manifestować, ale żeby wam przekazać rzeczy, na które mamy nadzieję, że zareagujecie. Jeżeli tak nie będzie, trudno. Mamy poczucie, że musimy to zrobić, bo was szanujemy – podkreślił.

Od samego momentu poczęcia człowiek jest człowiekiem i ma prawo do życia. To małe dziecko w macicy nie może być traktowane jako przedmiot. Ono ma podmiotowość, ono ma swoje prawa, ono musi być traktowane z należną człowiekowi godnością – powiedziała Natalia Klamycka z Fundacji Życie i Rodzina. – Dlatego ja tutaj i my wszyscy ubiegamy się o prawo do życia dla tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych, którzy jeszcze się nie narodzili, a którzy są zabijani masowo na całym świecie w brutalnym zabiegu zwanym aborcją – podkreśliła.

https://www.facebook.com/PrawicaWielkopolska/videos/1290361487758980/

Protesty obrońców praw człowieka, wyrażające poparcie dla konstytucyjnego prawa do życia, odbyły się dziś także m.in. w: Warszawie, Krakowie, Radomiu, Lublinie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Puławach, Bielsku-Białej, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim czy Węgorzewie.

Paweł Kubala

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY