Leszek Żebrowski odkłamuje czarną legendę Brygady Świętokrzyskiej [PROMOCJA KSIĄŻKI]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

Księgarnia Capitalbook i redakcja naszego portalu zachęcają do poszerzania wiedzy na temat Narodowych Sił Zbrojnych. Pragniemy zachęcić do kupna niedawno wydanej pozycji nt. Brygady Świętokrzyskiej autorstwa Leszka Żebrowskiego.

Przez cały okres istnienia Polski Ludowej NSZ, a szczególnie Brygada Świętokrzyska była propagandowym synonimem zdrady i zaprzaństwa. Rzecz charakterystyczna, że obelgi miotali ci, którzy sami stosowali najbardziej niegodziwe metody zwalczania przeciwników, wydając w ręce niemieckie żołnierzy i oficerów AK oraz innych organizacji niepodległościowych i działaczy Delegatury Rządu na Kraj. Komuniści dokonywali skrytobójstw i jawnych napadów a tam, gdzie uzyskali chwilową przewagę, wydawali miejsca stacjonowania oddziałów AK Niemcom, niekiedy podejmowali wspólne akcje z Gestapo i Abwehrą przeciwko polskim patriotom. Dziś tego typu wydarzenia są już dobrze udokumentowane i w zasadzie nie dziwią. Mieliśmy bowiem do czynienia z ustrojem zbrodniczym, który posługiwał się ideologią wcale nie tak odległą od nazizmu („walką klas”, w pewnym sensie było to odbicie ideologii „walki ras”).

Celem niniejszej publikacji jest pokazanie oficerów i żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej podczas ich służby w okupowanym kraju i następnie podczas drogi na zachód, do połączenia się z Wolnymi Polakami po stronie zachodnich aliantów.

Historia Brygady jest częścią naszej ogólnej historii. Nie musimy się jej wstydzić i wypierać z naszej świadomości. Wprost przeciwnie. Wstydzić powinni się przede wszystkim ci, którzy publicznie oczerniali (i nadal oczerniają) Brygadę i jej dowódcę, nie mając ku temu merytorycznych argumentów.

 

Pod tym linkiem dostępny jest także specjalny pakiet nt. Narodowych Sił Zbrojnych.

medianarodowe.com / capitalbook.com

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY