Firma Maspex zmienia strategię marketingową po skandalicznej reklamie napoju Tiger

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons

1 sierpnia br. na Twitterze i Facebook’u marki Tiger pojawiła się reklama napoju, która prezentowała wystawiony środkowy palec z podpisem “1 sierpnia. Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”. Reklama wywołała ogromne oburzenie w niemal wszystkich środowiskach. Teraz właściciel marki, firma Maspex, wprowadza strategię komunikacji marketingowej, której standardy mają obowiązywać agencje reklamowe współpracujące z firmą oraz wszystkich pracowników firmy.

Po opublikowaniu skandalicznej reklamy, właściciele marki zwolnili natychmiastowo agencję reklamową J. Walter Thomspon Poland, która przygotowała grafikę, oraz wpłacili pół miliona złotych na pomoc żyjącym powstańcom warszawskim.

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, firma Maspex opublikowała oświadczenie, w którym stwierdza: „Jak pokazało nasze doświadczenie, same zapisy umowne niedostatecznie zabezpieczają nas przed powstaniem sytuacji, jaka miała miejsce w niniejszej sprawie. Z tych też względów, aby nadać jeszcze większą rangę obowiązującym i oczekiwanym w Grupie Maspex standardom w zakresie działań marketingowych (w tym treści komunikacji marketingowej), postanowiliśmy ująć te standardy w jednym dokumencie w formie deklaracji dla naszych pracowników, współpracowników oraz agencji reklamowych”.

Dokument opublikowany pod nazwą pod nazwą „Standardy Komunikacji Marketingowej w Grupie Maspex” określa zasady komunikacji marketingowej na rzecz każdej marki produkowanej przez Maspex. Od tej pory nie będą możliwe reklamy zawierające odniesienia do polityki, propagujące zbrodnicze systemy, takie jak nazizm i komunizm, obrażające uczucia religijne, a także kwestionujące w jakikolwiek sposób prawdę historyczną. W standardach znajduje się także zapis o tym, że w komunikacji będzie szanowany każdy odbiorca treści “niezależnie od jego wieku, płci, rasy, wykształcenia, pochodzenia, narodowości, orientacji seksualnej, przekonań religijnych lub politycznych”.

 

źródło: wirtualnemedia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY